Kthehen ndeshjet e Superligës A

Pas pushimit për shkak të ndeshjeve të Kombëtares, të mërkurën e të enjten vazhdon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshjet luhen në atmosferë shumë të mirë që e ka sjellë fitorja e Kombëtares sonë ndaj Rumanisë në Bukuresht. Shumë prej lojtarëve që siguruan fitoren historike, do të jenë pjesë e skuadrave që luajnë këtë mesjavë.
Javën e 22-të e hap ndeshja Besa Famgas – Kastrioti që është të mërkurën nga ora 18:00. Besa udhëheq në tabelë me 42 pikë kurse Kastrioti është i treti me 24 pikë.
Të mërkurën është edhe ndeshja Vëllaznimi – Drenica, që fillon në ora 19:30.
Ndërsa xhiroja mbyllet të enjten me ndeshjen Prishtina – Trepça, që nis po ashtu në ora 19:30.
Prishtina është e dyta me 33 pikë, kurse Trepça e katërta me 23 pikë. Vëllaznimi renditet i pesti me 17 pikë derisa Drenica është e gjashta me 16 pikë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …