Lideri para fitores së re

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës në hendboll.

Të shtunën janë ndeshjet Kastrioti – Besa Famgas (18:00) dhe Trepça – Prishtina (19:00). Ndërkohë të dielën është takimi Drenica – Vëllaznimi (17:00).

Besa Famgas ka fituar të gjitha 26 ndeshjet e deritashme dhe ka siguruar pozitën e parë për plejof. Por pejanët synojnë fitoren e radhës, kurse synim e kanë që ta mbyllin edicionin me vetëm fitore. Besa udhëheq me 52 pikë, ndërsa Kastrioti është i katërti me 26 pikë.

Më shumë rivalitet shpresohet të ketë në ndeshjen që zhvillohet në Mitrovicë në mes të Trepçës e Prishtinës. Ndeshjet mes këtyre dy skuadrave shpesh kanë qenë interesante dhe një e tillë mund të jetë edhe kjo që luhet të shtunën. Prishtina është e dyta me 41 pikë derisa Trepça renditet e treta me 28 pikë.

Në Superligën B luhet java e 24-t, përkatësisht java e fundit. Të shtunën është ndeshja Zhegra – Llapi (12:00), derisa të dielën nga ora 15:30 takohen Prizreni e Vushtrria.

Tabela nuk do të ndryshojë. Zhegra është e para me 23 pikë, Llapi i dyti me 20 pikë, Vushtrria e treta me 16 pikë dhe Prizreni i katërti me vetëm 3 pikë.

Në Ligën e Parë është java e 17-të. Sot është takimi Dukagjini – Rahoveci (19:30).

Ndeshjet e së shtunës janë Vjosa – Lepenci (18:00) dhe Samadrexha – Ulpiana (19:00). Istogu – Deçani (13:30) luhet të dielën, derisa më 14 prill është takimi KEK-u – Drita (12:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova