Llapi e mposht edhe Kastriotin, del në vend të tetë

Llapi ka vazhduar serinë impresive në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Të mërkurën në kuadër të javës së 17-të, Llapi në Podujevë e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 35:32. Pas pjesës së parë llapjanët kishin epërsi 19:14.
Ferizajasit në pjesën e dytë ia dolën të barazojnë rezultatin e madje edhe të kalojnë në epërsi, 30:28. Në minutën e 58-të rezultati ishte i barabartë, 32:32, por më pas vendasit shënuan tri gola dhe nuk pranuan asnjë.
Me këtë fitore Llapi ka dalë në vend të tetë në Superligë me 10 pikë, sa i ka edhe Vushtrria në vend të nëntë. Kastrioti renditet i treti me 20 pikë.
Për Llapin ishte fitorja e tretë nga tri ndeshje të luajtura në stinorin pranveror. Riorganizimi te kjo skuadër po sjell frytet. B. Abazi udhëhoqi llapjanët me 14 gola. F. Mustafa u dallua te ferizajasit me 9 gola.
Të mërkurën u luajt edhe një ndeshje e javës së 17-të. Prishtina arriti fitore të pritur ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 35:28.

Llapi – Kastrioti 35:32 (19:14)

Llapi: G. Mani, Visoka 5, Abazi 14, Muqiqi 6, Hasani 5, Beshiri 3, Bajrami, Bogujevci, Havolli, L. Bogujevci, J. Mani, Çitaku, Ademi 2
Kastrioti: D. Dugolli, Hajdini, Tafarshiku, Bega, A. Dugolli 3, Selmani 1, Bislimi 5, Rudari 7, Salihu 6, Brahimi, Mustafa 9

Vëllaznimi – Prishtina 28:35 (10:16)

Vëllaznimi: Pozhegu, Rexha 5, Luzha 6, Hoti, Halili 5, Lluka, Spahija 6, Rama 5, Hoxha, Mamusha

Prishtina: Agushi, Beqiraj, Ramadani 1, Zherka 1, Kuleta 1, Bajqinovci 10, Gjuka 6, Shabani 5, Sula, Ademi, Quni, Beshiri 4, Prekazi 2, Terziqi 4, Batatina

Foto nga Shpend Ahmeti

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova