Luhen ndeshjet e mbetura, Besa Famgas kampione vjeshtore

Është kompletuar stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Besa Famgas e Prishtina i kanë luajtur ndeshjet e mbetura për shkak të angazhimeve në gara evropiane.

Besa Famgas të hënën fitoi ndaj Llapit e të martën edhe ndaj Prizrenit. Ndërkohë Prishtina të martën e mposhti Vushtrrinë.

Besa Famgas shpallet kampione vjeshtore me 28 pikë. Prishtina renditet e dyta me 23 pikë. Besa e Pejës ka fituar të gjitha 14 ndeshjet e këtij edicioni.

Besa Famgas – Llapi 33:15 (20:7)

Besa Famgas: Murseli, Thaqi, Luzha, Tafilaj 4, Y. Muqolli 5, Visoka 1, Ramosaj 5, Mushkolaj 4, Idrizi 6, Alonso, Prce, Mallios, Tahirukaj, Gjuka 4, J. Muqolli 4.

Llapi: Beshiri, Havolli 3, L. Bogujevci 1, A. Mani 3, G. Mani, Muqiqi 3, Hasani, Blaku, B. Hasani 5.

Prizreni – Besa Famgas 12:49 (7:24)

Prizreni: Etemi, Thaqi 1, Bytyqi, Saliu 3, Krasniqi, Gashi 3, Skenderi 3, Ahmetaj, Buqaj, Ibrahimi, Topalli 2, Thaqi, Koqo.

Besa Famgas: Mehmeti, Thaqi, Luzha, Tafilaj 5, Y. Muqolli 10, Visoka 5, Ramosaj 5, Mushkolaj 6, Mallios 2, Tahirukaj 3, Gjuka 3, Vokshi 3, J. Muqolli 7.

Prishtina – Vushtrria 38:24 (16:10)

Prishtina: Beshiri 10, Syla 4, Abazi 4, Shabani 6, Gjuka 2, Ramadani, Bajqinovci 8, Ademi, Quni 4, Kuleta, Agushi, Beqiraj, Qela.

Vushtrria: Pllana, F. Jashari 4, Karaqa, Sadiku, M. Jashari 9, Mejzini 4, Tahiri, Miftari 3, Selaci 2, Mehmeti, Fazliu, Hyseni 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …