Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mehmeti udhëheq Prishtinën drejt fitores

Pivotja Shkurta Mehmeti ka udhëhequr Prishtinën drejt fitores ndaj Shqiponjës. Të dielën në Gjakovë në ndeshjen e javës së katërt të Superligës së hendbollisteve, Prishtina fitoi me rezultat 36:29. Reprezentuesja Mehmeti realizoi 14 gola për Prishtinën. Te Shqiponja me efikasitet u dallua Sh. Fazlija që realizoi 13 gola. Prishtina i ka 8 pikë, sa edhe Istogu. Shqiponja renditet e shtata me 4 pikë. Të dielën u luajt edhe ndeshja në mes të Dritës dhe Samadrexhës. Fitore shënoi Samadrexha me rezultat 30:27. Samadrexha është e teta me 4 pikë. Drita renditet e parafundit, në pritje të pikëve të para. Shqiponja – Prishtina 29:36 (12:14) Shqiponja: Quni, Goqi 5, L. Ferizaj 1, Arapi 2, Berisha 1, Fazlija 13, Jilta, Nuza 4, E. Ferizaj 1, Dobruna 2, Gashi Prishtina: Baftiari 1, Krasniqi 1, Ipçi 5, Prapashtica 6, Nivokazi 5, Uka, Behluli, Kurteshi 4, Mehmeti 14, Sefedini, Stagova Drita – Samadrexha 27:30 (9:14) Drita: Januzi, Rudhani 3, Reqani, Arifi 3, Jashari, Vokshi 6, Pajaziti, Ramabaja 10, Sadiku, Hyseni 5, Ibrahimi Samadrexha: Arj. Maloku, R. Maloku 1, Ge. Basholli 3, Mehmeti 5, Sadiku, Ar. Maloku 6, El. Basholli, Rre. Basholli, D. Basholli 5, Arm. Maloku, A. Sadiku 10

Lajme tjera