Mehmeti udhëheq Prishtinën drejt fitores

Pivotja Shkurta Mehmeti ka udhëhequr Prishtinën drejt fitores ndaj Shqiponjës. Të dielën në Gjakovë në ndeshjen e javës së katërt të Superligës së hendbollisteve, Prishtina fitoi me rezultat 36:29. Reprezentuesja Mehmeti realizoi 14 gola për Prishtinën. Te Shqiponja me efikasitet u dallua Sh. Fazlija që realizoi 13 gola. Prishtina i ka 8 pikë, sa edhe Istogu. Shqiponja renditet e shtata me 4 pikë. Të dielën u luajt edhe ndeshja në mes të Dritës dhe Samadrexhës. Fitore shënoi Samadrexha me rezultat 30:27. Samadrexha është e teta me 4 pikë. Drita renditet e parafundit, në pritje të pikëve të para. Shqiponja – Prishtina 29:36 (12:14) Shqiponja: Quni, Goqi 5, L. Ferizaj 1, Arapi 2, Berisha 1, Fazlija 13, Jilta, Nuza 4, E. Ferizaj 1, Dobruna 2, Gashi Prishtina: Baftiari 1, Krasniqi 1, Ipçi 5, Prapashtica 6, Nivokazi 5, Uka, Behluli, Kurteshi 4, Mehmeti 14, Sefedini, Stagova Drita – Samadrexha 27:30 (9:14) Drita: Januzi, Rudhani 3, Reqani, Arifi 3, Jashari, Vokshi 6, Pajaziti, Ramabaja 10, Sadiku, Hyseni 5, Ibrahimi Samadrexha: Arj. Maloku, R. Maloku 1, Ge. Basholli 3, Mehmeti 5, Sadiku, Ar. Maloku 6, El. Basholli, Rre. Basholli, D. Basholli 5, Arm. Maloku, A. Sadiku 10

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova