Mësohen skuadrat gjysmëfinaliste

Besa FamGas, Prishtina, Kastrioti e Trepça janë skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në gjysmëfinale te femrat do të luajnë Istogu, Kastrioti, Shqiponja e Vushtrria.

Shtatë prej tetë ndeshjeve çerekfinale të Kupës së Kosovës janë luajtur të mërkurën. Vetëm ndeshja mes Vushtrrisë dhe Besës është luajtur të martën, ndërsa pejanët fituan me rezultat 36:22.

Të mërkurën Kastrioti fitoi bindshëm ndaj Zhegrës (31:20) kurse Prishtina ndaj Dritës (47:19). Trepça e mposhti Vëllaznimin me 30:27.

Te femrat Istogu fitoi në udhëtim ndaj Dritës me 26:17. Kastrioti mposhti Samadrexhën (31:24), ndërsa Shqiponja fitoi ndaj rivalit lokal, Vëllaznimit me rezultat 50:24. Përballja e dy skuadrave pretendente për titull Prishtina e Vushtrria u fitua nga vushtrriaset me dhjetë gola dallim, 27:17.

Meshkujt
Prishtina – Drita 47:19 (20:7)

Prishtina: Esati, Kosteski, Zherka 4, Krasniqi 3, Gjuka 14, Prekazi 4, Terziqi 4, Bajqinovci 7, Ademi 2, Stoilov, Fetahu 2, Sula 2, Kastrati 3, Murtezi 3.

Drita: Sllamniku, Huruglica 1, Sylejmani, Selmani 9, Bunjaku, Mehmeti 2, Murtezi 1, Azizi, Veliu2 , Huruglica 1, Mustafi 3.

Trepça – Vëllaznimi30:27 (17:13)

Trepça: Terziqi, Tahiri, Mziu 1, Beqiri, Zhuri 2, A. Shala 3, B. Shala 6, Nuhi 8, Pllana, Basholli 10.

Vëllaznimi: Sadriu, Luzha, Spahia, Mamusha 2, Nagavci 2, Haxhiabdyli, Rexha 1, Leka 5, Buza, Lluka 5, Fana, Peja 7, Cula 3, Neziri, Halili, Kusari 2.

Kastrioti – Zhegra 31:20 (17:9)

Kastrioti: Mehmeti, Dugolli, Syla 4, Rudari 1, Salihu 2, Dugolli, Rexhepi, Ramadani 3, Bislimi 3, Shabani 3, Haxhimusa 6, Ramadani 3, Hoxha, Mustafa 2, Ibrahimi 4.

Zhegra: Kurexhaj, Shaqiri 7, Agushi 1, Aliu 7, A. Isufi, E. Isufi 1, Haziri 1, Q. Isufi, A. Isufi 3.

Femrat

Kastrioti – Samadrexha 31:24 (12:12)

Kastrioti: Rogova, Gurgurovci, Qerkini 1, Salihu 8, M. Dinarica, A. Dinarica 8, Gashi 6, Salihu, Reqica 3, Stagova 4, Reqica 1, Gashi, Misini, Krasniqi, Beqiri, Qukovci.

Samadrexha: Maloku, L. Basholli, G. Basholli 3, D. Basholli 9, Ar. Maloku 1, R. Maloku 1, Sh. Basholli 8, Rr. Basholli, T. Maloku, Surdulli, Musa 2.

Shqiponja – Vëllaznimi 50:24 (26:10)

Shqiponja: Haxhosaj, Juniku 3, Berisha 7, Pjeshiq, Nivokazi 1, Malaj 8, Mehmeti 2, Fazlija 15, Bajrami 7, Gashi, Goqim, L. Ferizaj 3, Ferizaj, Dobrunaj 3.

Vëllaznimi: Frrokaj, Zejnullahu, Zhubi 3, Lluka 1, Grezda 1, Morina 1, Cërmjani, Goranci, Bytyqi, Krasniqi 4, Radoniqi 14, Kastrati.

Drita – Istogu 17:26 (9:10)

Drita: Arifi 1, Rexhepi 3, Kqiku, E. Daku, A. Daku, Rr. Kqiku, Krasniqi 10, Pajaziti, Rrudhani, Sadiku, Baftiari, Vokshi 3.

Istogu: Avdylaj, Ujkiq 5, Kameri 3, Bakiq 2, Shatri, Rrahmani 2, Rugova 5, Halitaj, V. Rexhaj, Krasniqi 5, Berisha 2, F. Rexhaj 2, Shehdadi.

Prishtina – Vushtrria 17:27 (5:13)

Prishtina: Uka, Termkolli, Prapashtica, Ferataj, Krasniqi 1, Berisha 1, Hoti, Mekolli 1, Prelvukaj 3, Matarova, Krasniqi, Sopjani 2, Llapashtica, Bregovina, Stagova 9, Hashani.

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Salihu, Shala 1, Avdiu 5, Mehmeti, Preniqi, D. Rrahmani 5, Zymberi 5, B. Rrahmani, Paci 3, Kasumi 2, Tahiri 6, Mulaku, Gubetini.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova