Mustafa e Ramadani udhëheqin Kastriotin drejtë fitores së re

Festim Mustafa me 10 gola dhe Rron Ramadani me 6 gola, kanë udhëhequr Kastriotin e Ferizajt drejt fitores si mysafir ndaj Vushtrrisë me rezultat bindës, 29:18. Kjo ndeshje e së mërkurës i ka takuar javës së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll.

Kastrioti me fitore është ngritur në vend të tretë me 14 pikë.Vushtrria mbetet në mes të tabelës me 8 pikë.

Në pjesën e parë të ndeshjes kishte më shumë rivalitet, ndërsa ferizajasit shkuan në pushim me tri gola dallim, 11:8. Por në të dytën Kastrioti dominoi plotësisht dhe arriti te fitorja e thellë.

Të mërkurën është luajtur edhe ndeshja në mes të Drenicës e Prizrenit. Drenica ka fituar me rezultatin 36:31. K.Kastrati si në çdo ndeshje tjetër është shquar me efikasitet të lartë dhe ka udhëhequr Drenicën drejt fitores së katërt në këtë kampionat. Prizreni ka pësuar humbjen e shtatë.

Drenica – Prizreni 36:31 (18:16)

Drenica: Muqolli, Batatina 6, Zariqi, Sahiti 7, Hamza 6, Binaku 2, Zeka 5, Kastrati 13, Baliu.

Prizreni: Koro, Thaqi, J. Thaqi, Bytyqi, Leka 3, Etemi, Mehmeti 13, Spahija 3, Ahmetaj 1, Skenderi 1, Gashi 1, Ferati, A. Krasniqi 1, Krasniqi, Bytyqi, Zherka 8.

Vushtrria – Kastrioti 18:29 (8:11)

Vushtrria: Pllana, Ibishi, Gubetini 2, Emini 1, Jashari 1, Klinaku 7, Sadiku, Abazxhiku 1, Musa, M. Jashari 2, Karaqa, Miftari, Demiri, Selaci 1, Ar. Karaqa 3, A. Musa.

Kastrioti: Azemi, Syla 1, A. Dugolli 3, Selmani, Bislimi 3, Shabani 1, Ramadani 6, D. Dugolli, Jupa, Rudari 2, Mustafa 10, Esati, Brahimi, Bytyqi, Haxhimusa, Tafarshiku 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova