Mysafirët favoritë të mëdhenjë

Pas ndeshjeve për Kupë, në fundjavë zhvillohen ndeshjet e rradhësh kampionale. Kështu në Superligën A për hendbollistë zhvillohet java e 24-t në të cilën skuadrat mysafire janë favorite të mëdha.

Të shtunën janë dy ndeshje. Prej orës 18:00 takohen Drita e Prishtina, ndërsa në ora 19:00 fillon takimi Vushtrria – Kastrioti. Ndeshja mes Vëllaznimit e Besa Famgas është të dielen nga ora 17:00. Besa e Kastrioti i kanë nga 42 pikë, ndërsa Prishtina është e treta me 34 pikë. Pasojnë Drita me 20, Vëllaznimi me 19 dhe Vushtrria me 18 pikë.

Në Superligën B është java e 22-të. E para në tabelë, Trepça, të hënën nga ora 19:00 luan si mysafir ndaj Samadrexhës. Ndeshja mes Zhegrës e Drenicës është të dielen nga ora 16:30.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e 11-të. Të shtunën është takimi Deçani – KEK-u (12:00), kurse dy ndeshjet tjera janë të dielen: Ulpiana – Llapi (12:00), Lepenci – Dukagjini (18:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …