Ndahen pikët në “Minatori”

Ashtu si pritej, në palestrën “Minatori” në Mitrovicë është zhvilluar ndeshje e fortë të dielen. U takuan Trepça e Vushtrria, ndërsa ndeshja nuk dha fitues. 21:21 ishte rezultati në fund të takimit të javës së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Pas pjesës së parë vushtrriasit kishin një gol epërsi (11:10).

Vushtrria në pjesën e parë vazhdimisht ishte në epërsi, që shkoi deri në tri gola (6:3). Vendasit ia dilnin vetëm të barazonin rezultatin, por jo edhe të kalonin në avantazh. Në pjesën e dytë vushtrriasit prap ishin në epërsi, që shkoi deri në katër gola (16:12). Në minutën e 53-të rezultati u barazua në 19:19 e më pas Trepça kaloi në epërsi 20:19. Prap Vushtrria ktheu epërsinë, 21:20, kurse rezultati në 21:21 u vendos në minutën e 59-të.

A. Shabani udhëhoqi vendasit me 9 gola, kurse F. Klinaku shënoi 5 herë për Vushtrrinë. Për Trepçën është pika e parë në dy ndeshje, kurse Vushtrria fitoi pikën e tretë në tri ndeshje.

Trepça – Vushtrria 21:21 (10:11)

Trepça: Buqinca, Terziqi, Voca, K. Terziqi, Shabani, Neziri, Mujka 3, Zhuri 1, Maxhera 3, Qabra, Sejdijaj, Beqiri 1, Nimani, Cimili 1, Shabani 9, Shala 3.

Vushtrria: Pllana, Melenica, Karaqa 1, Klinaku 5, Arm. Karaqa 4, F. Jashari, M. Jashari 2, Gubetini 4, Selaci, Abazgjiku 4, Emini, Miftari, Sadiku 1, Musa, F. Musa, Demiri.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova