Ndeshje interesante në javën e nëntë

Me ndeshjen Drenica – Prishtina fillon java e nëntë e Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Kjo ndeshje luhet sot nga ora 19:00 në Drenas. Prishtina është favorite, por rastin do ta kërkojë edhe Drenica, që renditet e katërta me 10 pikë. Prishtina është e dyta me 14 pikë.
Të shtunën është një ndeshje, e në të cilën pritet të ketë rivalitet. Në Podujevë nga ora 17:00 takohen Llapi e Prizreni. Llapi është i parafundit me 2 pikë, kurse Prizreni i fundit me një pikë. Të dy skuadrat synojnë pikë në këtë takim.
Tri ndeshje janë të dielën: Besa Famgas – Kastrioti (13:30), Trepça – Vushtrria (17:00), Vëllaznimi – Zhegra (17:00). Derisa Besa Famgas është favorite, në Mitrovicë e Gjakovë priten ndeshje më të përafërta.
Në Ligën e Parë luhet java e shtatë. Ndeshjet e kësaj jave janë: Ulpiana – Rahoveci, Samadrexha – Deçani, Istogu – Drita, KEK-u – Lepenci, Vjosa – Dukagjini.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova