Search
Close this search box.
Search

Ndeshje shumë interesante në Ferizaj, Kastrioti feston në fund

Ndeshje shumë interesante dhe dramatike është zhvilluar të shtunën mbrëma në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Në praninë e një numri të madh shikuesish, në kuadër të xhiros së nëntë të Superligës së Kosovës në hendboll, janë takuar Kastrioti dhe Prishtina.
Ndeshja ishte shumë e fortë, ndërsa është vendosur në aksionet e fundit. Fitore me rezultatin 33:31 shënoi skuadra ferizajase.
Festim Mustafa udhëhoqi Kastriotin me 14 gola, ndërsa me pritje të shumta është shquar Dardan Dugolli. Beni Sula i shënoi 8 gola. Te Prishtina, Albi Gjuka i kishte dhjetë gola, ndërsa nga pesë i shënuan Agon Bajqinovci e Ylli Visoka. Portieri i Prishtinës, Mike Rahbek po ashtu kishte pritje të shumta.
Vendasit e nisën më mirë ndeshjen dhe u shkëputën deri në katër gola në pjesën e parë. Por prishtinasit nuk u dorëzuan dhe u mbajtën vazhdimisht në lojë. Në pjesën e dytë u zhvillua lojë e fortë e interesante. Sërish Kastrioti ishte kryesisht para, ndërsa Prishtina ka barazuar dhe ishte në lojë deri në fund.
Vendasit megjithatë e mbyllën më mirë ndeshjen dhe fituan dy pikë të reja.
Kastrioti tani i ka 10 pikë në vendin e katërt. Prishtina është e pesta me tetë pikë, por ka një ndeshje më pak të luajtur.
Po të shtunën, Besa Famgas fitoi në udhëtim ndaj Deçanit me rezultat 39:28. Besa shënoi fitoren e pestë nga gjashtë ndeshje. Deçani pësoi humbjen e gjashtë, ndërsa i ka edhe dy fitore.