Në Ferizaj ndeshja më interesante e hendbollisteve

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e javës së 15-të në Superligën e hendbollisteve. Ndeshja më interesante pritet të jetë ajo mes Kastriotit e Prishtinës, që luhet të shtunën nga ora 18:00. Prishtina është e katërta me 20 pikë, ndërsa Kastrioti i pesti me 12 pikë.

Të shtunën janë edhe tri ndeshje tjera: Vushtrria – Drita (19:00), Jusuf Gërvalla – Shqiponja (13:30) e Istogu – Vëllaznimi (14:00). Ndeshja Samadrexha – Vjosa luhet të dielen nga ora 15:00.

Istogu që është i pari me 26 pikë, nuk pritet të ketë telashe me Vëllaznimin, njëjtë si Vushtrria me Dritën. Vushtrria është e dyta me 24 pikë. Edhe kampioni aktual, Shqiponja, është favorit i madh ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova