Në Gjakovë takohen skuadrat pretendente

Me ndeshjen derbi mes Shqiponjës e Istogut hapet java e 14-të në Superligën e Kosovës për hendbolliste. Ndeshja Shqiponja – Istogu luhet të shtunën nga ora 16:30 në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë. Istogu është i pari në tabelë me 24 pikë ndërsa Shqiponja e treta me 21 pikë.

Kampioni aktual, Shqiponja ka angazhuar së fundi një lojtare të huaj dhe do të mundohet të ndal Istogun. Skuadra istogase poashtu synon fitore, kështu që pritet një ndeshje e fortë e cilësore.

Ndeshjet tjera të javës së 14-të janë të dielen: Drita – Vjosa (13:30), Vëllaznimi – Samadrexha (13:30), Prishtina – Jusuf Gërvalla (14:30), Vushtrria – Kastrioti (17:00). Kastrioti është paraqitur fuqishëm në ndeshjen për Kupë ndaj Shqiponjës dhe pritet që edhe ndeshja me Vushtrrinë të jetë cilësore.

Në Ligën e Parë të hendbollisteve është java e 14-të. Sot takohen KEK-u e Ulpiana, ndërsa të shtunën është ndeshja Ferizaj – Trepça (17:00). Dy ndeshjet e së dieles janë: Dukagjini – Verona (12:00), CLICK – Prizreni (17:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …