Në mesjavë luhen tri ndeshje të javës së pestë

Gara në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) vazhdon me ndeshjet e xhiros së pestë, që luhen në mesjavë.

Do të luhen tri ndeshje kurse dy tjera janë shtyer për më vonë. Të mërkurën (nesër) është ndeshja në mes të Prizrenit dhe Kastriotit që fillon në ora 16:30. Prizreni është i teti me 2 pikë kurse Kastrioti i pesti me 4 pikë të mbledhura.

Dy ndeshje tjera janë të enjten. Nga ora 19:00 në Gjilan takohen Drita e Vushtrria. Drita është e fundit pa pikë, kurse Vushtrria e katërta me 5 pikë.

Prej orës 20:00 është ndeshja në mes të Llapit dhe Prishtinës. Llapi i ka 2 pikë në vend të shtatë, kurse Prishtina është e dyta me 8 pikë, sa i ka edhe Besa Famgas në vend të parë.

Ndeshja në mes të Vëllaznimit dhe Trepçës është shtyer me marrëveshje të dy skuadrave, kurse dy ndeshjet e ardhshme të Besa Famgas po ashtu janë shtyer për shkak të angazhimit të lojtarëve të Besës në ekipet e tyre kombëtare. Besa Famgas në xhiron e pestë luan me Drenicën.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova