Në Prishtinë e Gjakovë ndeshje interesante

Në fundjavë janë ndeshjet e xhiros së 27-të në Superligën A të Kosovës në hendboll. Është kjo xhiroja e parafundit, ndërsa pas xhiros së 28-të luhet plejofi për të caktuar skuadrën kampione.

Në kuadër të javës së 27-të janë dy ndeshje interesante. Kështu Prishtina pasi e ndali në barazim Kastriotin në Ferizaj të enjten, synon paraqitje të mirë edhe ndaj Besa Famgasit. Ndeshja Prishtina – Besa Famgas luhet të dielen nga ora 18:00.

Besa është e para në tabelë me 48 pikë, ndërsa Prishtina e treta me 39 pikë. Kastrioti është i dyti me 45 pikë. Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo që luhet në Gjakovë në mes të Vëllaznimit e Vushtrrisë, që poashtu është të dielen nga ora 18:00. Ndeshja mund të vendos për pozitën e katërt dhe të fundit që dërgon në plejof. Vëllaznimi është ngritur të enjten në vend të katërt me 21 pikë, ndërsa Vushtrria është e gjashta me 20 pikë. 20 pikë i ka edhe Drita e vendit të pestë.

Drita të shtunën nga ora 18:00 e pret Kastriotin në Gjilan.

Në Superligën B është java e fundit, përkatësisht 24. Të shtunën prej orës 18:30 takohen Trepça e Zhegra. Ndeshja Samadrexha – Drenica luhet më 2 maj. Foto nga: Shpend Ahmeti – Fotograf 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova