Në Prishtinë FINAL4 i Ligës së juniorëve

Në fundjavë do të mësohet kampioni i Kosovës në konkurrencën e juniorëve. Pas përfundimit të stinorit të rregullt ka mbetur të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale dhe poashtu ndeshjet për vend të tretë dhe për vend të parë.

FINAL4 i ligës së juniorëve, përkatësisht plejofi, zhvillohet të shtunën e të dielen në Prishtinë. Gjysmëfinalja e parë vë përballë Besa Famgasin e Kastriotin, ndërsa kjo ndeshje fillon në ora 15:30. Në gjysmëfinalen e dytë, nga ora 17:30, takohen Trepça e Prishtina.

Të dielen, po në Prishtinë, nga ora 15:30 luhet ndeshja për vend të tretë, ndërsa finalja zhvillohet prej orës 17:30. Priten ndeshje të forta e cilësore nga lojtarët e grupmoshës së juniorëve.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll …

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në Superligën A të hendbollistëve …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …