“Neptun” shtohet në listën e partnerëve të FHK-së

Rezultatet e fundit në rrafshin ndërkombëtar kanë bërë që Federata e Hendbollit e Kosovës të jetë gjithnjë e më atraktive për kompanitë serioze në vend. Në vazhdën e sigurimit të partnerëve të rinj, sot në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës është nënshkruar kontrata e sponsorizimit me kompaninë “Neptun”.

Marrëveshja është lidhur bazuar në Ligjin për Sponsorizim dhe është e vlefshme për një vit. “Neptun” do të jetë sponsor i Kombëtares A të hendbollistëve.

Marrëveshja është firmosur nga presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini dhe përfaqësuesja e Neptunit, Kaltrina Hoxha, nga departamenti i marketingut të kompanisë prestigjioze.

Jemi në proces të arritjes së marrëveshjes së sponsorizimit edhe me disa kompani të tjera.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …