Nesër fillon Superliga e hendbollisteve, pritet kampionat interesant

Të shtunën (nesër) luhen takimet e javës së parë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat), për edicionin 2019/2020. Pritjet dhe shpresat janë për një kampionat cilësor e interesant, ndërsa skuadrat kanë nisur me kohë përgatitjet. Pritet garë interesante për titull të kampionit, por edhe për pozitat tjera.

Që në xhiron e parë janë disa takime interesante. Nga ora 14:30, Prishtina e pret Vëllaznimin e Gjakovës, që ka pretendime për një kampionat të mirë, njëjtë si Prishtina. Në ora 13:30 luhet takimi Jusuf Gërvalla – Ferizaj. Ferizaj është ekip i ri në Superligë, por që synon të stabilizohet menjëherë. Edhe klubi deçanas, Jusuf Gërvalla ka synimet e tij.

Shumë rivalitet pritet të ketë edhe në ndeshjen mes Kastriotit të Ferizajt dhe Shqiponjës së Gjakovës, që fillon në ora 17:00. Ndërsa nga ora 17:30 është ndeshja në mes të Dritës e Vushtrrisë.

Istogu e nis mbrojtjen e titullit të kampionit më vonë, për shkak të angazhimeve evropiane. Në kuadër të xhiros së parë, Istogu përballet me Samadrexhën që do të jetë vendase.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …