Nesër hidhet shorti për kampionatin e ri

Të premten (nesër) hidhet shorti për kampionatin e ri të Kosovës në hendboll. Hedhja e shortit bëhet nga ora 12:00 në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë. Do të tërhiqet shorti për Superligën e meshkujve, Superligën e femrave dhe ligat e kadetëve dhe kadeteve.

Kampionati i ri, 2019\2020, në Superligën e meshkujve fillon në mes të shtatorit, me ndeshjet e xhiros së parë që do të luhen më 14 e 15 shtator. Në termin të njëjtë fillon edhe Superliga e femrave.

Në Superligën e meshkujve garojnë: Besa Famgas, Kastrioti, Prishtina, Vëllaznimi, Vushtrria, Drita, Trepça, Drenica, Llapi e Prizreni.

Skuadrat e Superligës së hendbollisteve janë: Istogu, Vushtrria, Prishtina, Shqiponja, Kastrioti, Drita, Samadrexha, Jusuf Gërvalla, Vëllaznimi, Ferizaj.

Shortin mund ta ndiqni live në faqen zyrtare të FHK-së në Facebook.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova