Nesër në Drenas luhen ndeshjet e plejautit

Të enjten (nesër) luhen ndeshjet e plejautit të cilat përcaktojnë skuadrat e fundit që do të luajnë në edicionin e ardhshëm në Superligën e Kosovës në hendboll, në të dy konkurrencat.

Fillimisht prej orës 16:00 takohen skuadrat e femrave, Vëllaznimi e KEK-u. Vëllaznimi ishte i parafundit në Superligë, kurse KEK-u i dyti në Ligën e Parë. Pritet ndeshje e fortë dhe interesante, kurse të dy skuadrat i kanë pretendimet e tyre.

Nga ora 18:00 luhet ndeshja e plejautit për Superligën e meshkujve. Takohen dy skuadra me traditë, Llapi e Samadrexha. Llapi ka përfunduar edicionin në vendin e parafundit në Superligë, duke fituar katër prej 18 ndeshjeve. Ndërsa Samadrexha ishte e dyta në Ligën e Parë të hendbollistëve.

Nga Superliga e meshkujve është larguar Drita e Gjilanit. Edhe në Superligën e femrave është larguar Drita që ishte e fundit.

Zhegra në edicionin e ardhshëm do të luajë në Superligën e hendbollistëve, kurse Superligës së hendbollisteve iu bashkohet Vjosa.

Të kujtojmë që Superliga në të dy konkurrencat përfundoi të martën, kurse në fundjavë është gara përfundimtare për Kupën e Republikës së Kosovës

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova