Nesër shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll.

Turneu final i Kupës në të dy konkurrencat do të organizohet më 21 e 22 maj. Istogu e ka fituar të drejtën e organizimit të ndeshjeve përfundimtare të Kupës së Kosovës.

Te meshkujt në gjysmëfinale janë Besa Famgas, Prishtina, Trepça e Kastrioti. Kurse te femrat Kupën e Kosovës do ta kërkojnë Istogu, Vushtrria, Prishtina e Ferizaj.

Shorti tërhiqet në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …