Nesër shorti për Botërorin “Spanja 2019”

Të martën (nesër) do të hedhet shorti për kampionatin botëror të juniorëve (U21) në hendboll që gjatë muajit korrik mbahet në Spanjë. Shorti do të hedhet nga ora 12:00 në Pontevedra të Spanjës. Kampionati i 22-të botëror për junior mbahet në Pontevedra dhe Vigo.

Për Kosovën kjo ngjarje është me rëndësi të jashtëzakonshme. Për herë të parë kombëtarja jonë do të garojë në kampionatin botëror. Ende asnjë kombëtare në sportet ekipore, në asnjë grupmoshë, nuk ka garuar në botëror. Këtë po e arrinë hendbolli që edhe në të kaluarën ka shkruar histori për sportin kosovar.

Vazot për short

1: Sllovenia, Franca, Gjermania, Portugalia

2: Spanja, Egjipti, Kroacia, Islanda

3: Serbia, Norvegjia, Suedia, Hungaria

4: Argjentina, Tunizia, Nigeria, Brazili

5: Korea, Japonia, Bahrejni, Danimarka

6. Kili, Australia, SHBA-ja, Kosova

  Tërhejqjen e shortit mund ta ndiqni live: https://spainhandball19.com/

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …