Nesër shorti për Botërorin “Spanja 2019”

Të martën (nesër) do të hedhet shorti për kampionatin botëror të juniorëve (U21) në hendboll që gjatë muajit korrik mbahet në Spanjë. Shorti do të hedhet nga ora 12:00 në Pontevedra të Spanjës. Kampionati i 22-të botëror për junior mbahet në Pontevedra dhe Vigo.

Për Kosovën kjo ngjarje është me rëndësi të jashtëzakonshme. Për herë të parë kombëtarja jonë do të garojë në kampionatin botëror. Ende asnjë kombëtare në sportet ekipore, në asnjë grupmoshë, nuk ka garuar në botëror. Këtë po e arrinë hendbolli që edhe në të kaluarën ka shkruar histori për sportin kosovar.

Vazot për short

1: Sllovenia, Franca, Gjermania, Portugalia

2: Spanja, Egjipti, Kroacia, Islanda

3: Serbia, Norvegjia, Suedia, Hungaria

4: Argjentina, Tunizia, Nigeria, Brazili

5: Korea, Japonia, Bahrejni, Danimarka

6. Kili, Australia, SHBA-ja, Kosova

  Tërhejqjen e shortit mund ta ndiqni live: https://spainhandball19.com/

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova