Nesër shpallen më të mirët e vitit 2020

Të premten nga ora 10:00 do të mbahet manifestimi “Lauretatët e Vitit 2020”. Federata e Hendbollit e Kosovës do të shpallë më të mirët e vitit të kaluar. 2020-ta ishte vit i vështirë për të gjithë, por megjithatë edhe i suksesshë për hendbollin tonë.


Manifestimi do të mbahet në Sheshin 21 në Prishtinë, por pa praninë e mysafirëve për shkak të situatës me koronavirus. Pjesëmarrës do të jenë vetëm të shpërblyerit.


Do të shpallen hendbollisti dhe hendbollistja më e mirë, përbërjet më të mira, lojtari dhe lojtarja më e mirë e Kombëtares. Do të ndahen edhe shumë mirënjohje të tjera.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …