Nis faza e dytë e kampionatit, sot ndeshjet e xhiros së dhjetë

Me xhiron e dhjetë fillon faza e dytë e garave në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Të gjitha ndeshjet e javës së dhjetë luhen të mërkurën (sot).

Kampionia aktuale, Besa Famgas është mysafire e Trepçës në “Minatori” në ndeshjen që nis në ora 17:00. Besa e Pejës i ka fituar të gjitha nëntë ndeshjet e fazës së parë dhe udhëheq në tabelë me 18 pikë.Trepça është e treta me 11 pikë. Në vend të dytë është Prishtina, që ka humbur vetëm nga Besa Famgas. Prishtina i ka 16 pikë.

Nga ora 17:00 janë edhe ndeshjet Kastrioti – Prizreni, Llapi – Prishtina e Vëllaznimi – Vushtrria.
Kjo xhiro mbyllet me ndeshjen Drenica – Zhegra, që fillon në ora 18:30.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova