Paraqitje jo e mirë ndaj Argjentinës

Kombëtarja U21 e Kosovës nuk ka pasur paraqitje të mirë të mërkurën në mëngjes në kampionatin botëror të juniorëve në Spanjë.

Në ndeshjen për plasman, Kosova ka humbur nga Argjentina me rezultat 36:29. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:13 për argjentinasit. Kosova vazhdimisht ka qenë në ndjekje të rezultatit, ndërsa epërsia e argjentinasve është rritur vazhdimisht.

Përpjekjet e djemve tanë për të barazuar rezultatin dhe për të kaluar në epërsi nuk ishin të suksesshme. Fare pak gjëra kanë funksionuar në lojën tonë. Kishte gabime teknike, gjuajtje që nuk përfunduan me gol e poashtu lëshime në mbrojtje. Kjo ndeshje u shërben djemve tanë vetëm si përvojë në ngjarjen e madhe ku Kosova garon për herë të parë.

Tani Kosova U21 e ka edhe një ndeshje përfundimtare për plasman, të enjten ndaj Australisë.

Kosova – Argjentina 29:36 (13:18)

Kosova: Luzha, Gubetini, Dugolli 1, Abazi, Bajqinovci, Shabani 3, Avdulli, Tahirukaj 7, Mustafa 2, Beqiraj, Muqolli 6, Xhafolli 3, Basholli 3, Halili 3, Dalladaku

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …

Prej të enjtes e deri të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë …