Përfaqësuesja vazhdon punën, Jupa i bindur për hapin e radhës

Hendbollistët e përfaqësueses së Kosovës po vazhdojnë përgatitjet me synim për paraqitje sa më të mirë në ndeshjet kualifikuese për botërorin e vitit 2019. Nën urdhërat e përzgjedhësit Taip Ramadani, hendbollistët po ushtrojnë nga dy herë në ditë në Prishtinë, ndërsa atmosfera brenda grupit është shembullore. Shtabi teknik, por edhe lojtarët, janë të kënaqur me punën që po bëhet, ndërsa synim për ndeshjet në Portugali mbetet ngritja e mëtejme e nivelit të përfaqësueses.
Në kuadër të grupit të katërt të raundit të parë të kualifikimeve evropiane për botëror, Kosova përballet me Poloninë (12 janar), Portugalinë (13 janar) dhe Qipron (14 janar). Ndeshjet e grupit të katërt luhen në Portugali.

“Gjithçka po shkon ashtu si duhet. Po punojmë dy herë në ditë, ndërsa po presim që edhe dy lojtarë të na bashkangjiten dhe të jemi të kompletuar. Kemi trajnerë të mjaftueshëm që po na ndihmojnë shumë që të përmirësojmë performancën tonë. Besoj që në Portugali do të jemi rival i fortë dhe do të dëshmojmë që dita-ditës vetëm po përmirësohemi si përfaqësuese”, ka thënë të shtunën pivoti Kastriot Jupa. Anëtari i skuadrës Besa FamGas ka folur edhe për synimet konkrete nga cikli eliminator në Portugali.

“Prioritet është të kemi një fitore kundër Qipros dhe së paku t’i bëjmë ballë Portugalisë, pasi Polonia është dukshëm ekipi më i mirë në grup. Shpresojmë që të zhvillojmë ndeshje sa më të mira”, ka thënë Jupa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova