Përfundoi seminari për gjyqtarë dhe vëzhgues

Gjyqëtarët duke ligjeruar

Në Fakultetin e Edukimit Fizik në Prishtinë, të shtunën është mbajtur seminari për gjyqtarë dhe vëzhgues-kontrollues të hendbollit kosovar. Seminari është mbajtur në prag të edicionit të ri të garave, kurse është vlerësuar i suksesshëm.

Kanë ligjëruar gjyqtarët kosovarë me thirrje të EHF-së, Ilir Bytyqi, Syart Kasapi,Arsim Vitaku, Erdoan Vitaku dhe Besfort Jahja.

Është ligjëruar dhe është diskutuar nga të pranishmit për tema të ndryshme. Po ashtu është mbajtur testimi në prag të edicionit të ri të garave. Gjashtë gjyqtarë dhe dy vëzhgues janë testuar edhe për avancim.

Pjesëmarrës ishin afro 50 gjyqtarë dhe vëzhgues-kontrollues.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll …

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll. Në Superligën A të hendbollistëve …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …