Përfundon aventura evropiane e Istogut

Kampioni i Kosovës, Istogu nuk ia ka dalur të kalojë raundin e parë të Kupës së EHF-së për hendbolliste. Istogu nuk kishte fat në short dhe u takua me skuadrën e madhe nga Bjellorusia, Gomel, që në përbërje ka reprezentuese nga disa vende me hendboll të zhvilluar. Dy ndeshjet u luajtën në Gomel të Bjellorusisë.

Të shtunën në ndeshjen e dytë, Istogu u paraqit më mirë por jo mjaftueshëm për t’iu afruar fitores. 38:22 në të mirë të Gomelit ishte rezultati në fund. Pjesa e parë përfundoi 22:8. Lojtaret istogase janë munduar të bëjnë më shumë, por në shprehje erdhi cilësia dhe përvoja e skuadrës bjelloruse. Të premten rezultati ishte 45:13 për Gomelin.

Gjithsesi këto ndeshje do t’i shërbejnë Istogut si përvojë e vlefshme për të ardhmen dhe për të parë se çka i duhet për sukses në nivel më të lartë evropian.

Istogu – Gomel 22:38 (8:22)

Istogu: Ujkiq 5, Milatoviq, Gashi, Shatri 2, Muratoviq 11, L. Zogaj, D. Zogaj, Rugova 1, Shehdadi, Fejzaj, F. Rexhaj, Halitaj 2, D. Rexhaj, V. Rexhaj, Ahmetxhekaj, Hetemi 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …