Përkundër ofertave nga Gjermania, Pashke Marku mbetet te Kreuzlingeni

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku ndihmës-trajner është kapiteni ynë, Valon Dedaj, do të luaj në plejof të kampionatit të Zvicrës për herë të parë. Prej më meritoreve për këtë sukses është hendbollistja jonë, Pashke Marku.

Pashkja ka vazhduar kontratën me Kreuslingenin edhe për dy vite dhe për këtë të martën ka shkruar edhe faqja zyrtare e Federatës së Hendbollit të Zvicrës.

Pashke Marku, sipas shkrimit të federatës zvicerane, ka vazhduar edhe për dy vite përkundër ofertave që kishte nga Gjermania.
“Ne jemi të lumtur që Pashkja ka vazhduar kontraten me ne dhe kështu është treguar lojale”, kanë thënë zyrtarë të klubit.

Pashke Marku (22) nuk ka luajtur një kohë për Komëbtaren tonë, por presim që të jetë në ekip për ndeshjet që i luajmë në fillim të qershorit në Prishtinë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe …

Ndeshja e tretë e finales së plejofit do të përcaktoj kampionin e Kosovës në hendboll …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur të …

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa …

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Ndeshja e tretë e finales së plejofit do të përcaktoj kampionin e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi ka pranuar se skuadra e tij nuk ka mundur të përsëris paraqitjen që e …

Ikona e Bosnjë-Hercegovinës, Nikolla Prce e vlerëson plotësisht të merituar titullin e ri të Besa Famgas. Prce është kapiten …

Yll Muqolli është prej lojtarëve të rinj që kanë dhënë kontribut në suksesin e Besa Famgas. Ylli ka mbuluar …

Javier Cabanas është trajneri që ka udhëhequr Besa Famgasin drejt titullit të ri. Legjenda spanjolle e hendbollit është shprehur …

Egzon Gjuka ishte prej meritorëve që Besa Famgas e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll. Besa …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova