Përzgjedhësi Taip Ramadani shpall listën për ndeshjet me Izraelin

Përzgjedhësi i Kosovës, Taip Ramadani ka shpallur listën për ndeshjet ndaj Izraelit.

Në kuadër të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”, kombëtarja jonë e hendbollistëve takohet me Izraelin më 10 prill nga ora 19:15 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Me Izraelin, Kombëtarja e Kosovës luan edhe më 14 prill në Tel Aviv.

Sidomos ndeshja në Prishtinë vlerësohet rast i madh për djelmoshat tanë për të marrë rezultat pozitiv në këto kualifikime. Kosova është në grupin A ku bëjnë pjesë edhe dy superfuqitë, Gjermania e Polonia. Në tetor të vitit të kaluar, kombëtarja jonë ka luajtur ndeshje me Poloninë dhe Gjermaninë, që kanë shërbyer shumë për të fituar përvojën e duhur në këtë nivel superior.

Përzgjedhësi Ramadani e ka shpallur listën të dielen mbrëma, pasi ka përcjellur paraqitjen e lojtarëve në ndeshjet e xhiros së 24-t në Superligën A, të luajtura këtë fundjavë.

Për ndeshjet me Izraelin ishin të ftuar edhe Flamur Gërbeshi, Oltion Beshiri, Egzon Gjuka e Florim Hoxha, që nuk kanë pasur mundësi të bashkohen me ekipin këtë herë.

Baza e ekipit kombëtar ka mbetur e njëjtë, ndërsa është plotësuar në disa pozita me emra të rinjë, që pritet të rritin konkurrencën e bashkë me të edhe cilësinë.

Më poshtë paraqesim listën me emrat e lojtarëve të ftuar:

Arbër CurriKH Kastrioti
Beni SulaKH Kastrioti
Kastriot JupaKH Besa Famgas
Kreshnik KrasniqiKH Prishtina
Bashkim GashiLIF Lindesberg (SWE)
Lindrit FetahuKH Prishtina
Enis KabashiTG Landshut (GER)
Valon DedajHSC Kreuzlingen (SUI)
Fatlum AhmetiLIF Lindesberg (SWE)
Deniz TerziqiKH Kastrioti
Armir AgushiKH Prishtina
Etrit XhafolliHSG Barnstorf/Diepholz (GER)
Endrit AbdullahiRimbo HK (SWE)
Luigj QuniPfadi Winterthur (SUI)
Drilon TahirukajKH Besa Famgas
Haris BerishaKH Besa Famgas
Bujar RamosajKH Besa Famgas
Rron RamadaniKH Kastrioti
Stafi teknik:
Taip RamadaniSelektor
Erhan ShahiniTrajner
Veton HajriziTrajner
Enver TahirajTrajner
Agon BytyqiFizioterapeut
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova