Pikë të reja për Vushtrrinë e Samadrexhën

Vushtrria e Samadrexha kanë fituar pikë të reja të dielen në ndeshjet e javës së nëntë të Superligës së hendbollisteve. Vushtrria e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat bindës 49:25 dhe u shkëput në vendin e parë me 16 pikë. Në xhiron e kaluar vushtrriaset pësuan humbjen e parë, por u kthyen të dielen te fitorja.

I dyti në tabelë është Istogu që ndeshjen e javës së nëntë ndaj Dritës e luan më 4 dhjetor.
Për Vëllaznimin ishte humbja e tetë dhe skuadra gjakovare mbetet e parafundit me 2 pikë.
Samadrexha ka shënuar fitoren e katërt, ndërsa e ka mposhtur skuadrën Jusuf Gërvalla me rezultat 30:26. Jusuf Gërvalla pësoi humbjen e shtatë.

Ndeshja e parë e javës së nëntë ishte ajo mes Prishtinës e Shqiponjës (29:29) që u luajt të enjten. Të hënën luajnë Kastrioti e Vjosa. Kjo ndeshje nis në ra 17:00.

Vushtrria – Vëllaznimi 49:25 (29:13)

Vushtrria: Gubetini, Avdiu 12, Zymberi 3, Preniqi 1, Mehmeti 3, Kelmendi 15, Rrahmani 3, Selaci, Kasumi 11, Tahiri 1.

Vëllaznimi: Grezda, Bordoniqi, Zhubi 3, Bytyqi 2, Kastrati 1, Radoniqi 17, Daija 2, Hana, Goranci.

Jusuf Gërvalla – Samadrexha 26:30 (13:15)

Jusuf Gërvalla: Haxhosaj, Shala 10, Çekaj 2, Berisha 2, Tolaj, Gecaj 4, Imeraj 3, Qufaj 5, J. Shala.

Samadrexha: Ar. Maloku, H. Basholli, O. Basholli 3, Surdulli 1, R. Maloku 3, Le. Basholli, E. Basholli., T. Maloku 1, Arl. Maloku 4, Halili, Rr. Basholli, G. Basholli 13, Q. Basholli 5.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …