Presidenti Moustafa uron presidentin Saraçini

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e presidentit të Federatës së Hendbollit të Kosovës.
Moustafa është mik i madh i presidentit Saraçini dhe i Federatës së Hendbollit të Kosovës.
“Në emër të Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit dhe gjithë familjes së hendbollit, dua t’iu shpreh urime të përzemërta për rizgjedhjen president i FHK-së në Asamblenë Zgjedhore më 5 shkurt. Dua po ashtu ta urojë bordin e sapo zgjedhur.
Ju urojmë vetëm suksese në detyrat dhe sfidat e ardhshme, veçanërisht gjatë pandemisë Covid-19.
Uroj që ju dhe të dashurit e juaj të qëndroni sigurt dhe shëndosh gjatë kësaj kohe të paqartë”, thuhet në letrën e presidentit Moustafa.
FHK-ja ndër vite ka krijuar raporte shembullore me IHF-në, EHF-në dhe federatat nacionale.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll më 1 korrik do t’i nis përgatitjet për Kampionatin …

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës do të mblidhen javën tjetër (1 korrik) për Kampionatin …

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …