Prishtina e Besa Famgas të gatshme për një tjetër finale të fortë

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Ndeshja luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Skuadrës pejane, Besa Famgas, i duhet një fitore apo një barazim për t’u shpallur kampione për edicionin 2020/2021. Pejanët kanë paralajmëruar se udhëtojnë për fitore dhe për ta mbyllur çështjen e kampionit. Besa i ka fituar të gjitha ndeshjet e këtij edicioni.

Por Prishtina ka plane tjera. Pas paraqitjes së mirë në pjesën e dytë të ndeshjes së parë, te Prishtina janë trimëruar dhe kërkojnë fitore në kryeqytet. Në rast të fitores së Prishtinës, atëherë titulli i kampionit do të vendosej në ndeshjen e tretë që në fundjavë do të luhej në Pejë.

Besa Famgas e ka fituar finalen e parë me rezultatin 33:29. Por ndeshja ishte e hapur deri në fund. Ishte ndeshja më e fortë e këtij kampionati.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …