Prishtina, finalistja e parë

Prishtina është finalistja e parë e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Prishtina në gjysmëfinale, të premten pasdite në Istog, e mposhti Ferizajn me rezultatin 29:21. 17:13 në të mirë të Prishtinës ishte rezultati pas pjesës së parë.
Alma Nivokazi dhe Ivana Bojoviq me nga 7 gola udhëhoqën Prishtinën. Te Ferizaj u dallua Albulena Kelmendi me 11 gola.
Ferizaj – Prishtina 21:29 (13:17)
Ferizaj: Trenoska, Sylejmani 2, Kupina, Qerkini, Sefedini 1, Kelmendi 11, Basha 1, Ramabaja 5, Huruglica, Stojkovska 1, Mi. Gjinolli, Dervishi, Bytyqi, Haliti, Rashiti, Ma. Gjinolli
Prishtina: Uka, Kaba, Keita 5, Krasniqi, Prapashtica 3, Shala, Ajvazi, Kongjeli, Stagova 3, Behluli, Nivokazi 7, Maloku, Ipçi 4, Berisha, Krasniqi, Bojoviq 7

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …