Prishtina fiton si vendase, Shqiponja si mysafire

Të dielen janë luajtur dy ndeshjet e fundit të xhiros së 10-të të Superligës për hendbolliste, me të cilën xhiro filloi stinori pranveror. Dy skuadrat favorite, Shqiponja e Prishtina nuk kanë lejuar befasi.

Kampioni aktual, Shqiponja ka fituar ndaj Dritës në Gjilan me rezultat 36:24. Pas pjesës së parë gjakovaret kishin epërsi prej tetë golave, 20:12. A. Goçi e Sh. Fazlija shënuan nga 12 gola për Shqiponjën. Te Drita tri lojtare i realizuan nga pesë gola. Shqiponja është e treta me 15 pikë, tri më pak se Istogu e Vushtrria. Drita mbanë vendin e shtatë me 6 pikë.

Në kryeqytet, Prishtina fitoi thellë ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat 42:16. Sh. Fazlija ishte më efikasja te Prishtina me 12 gola. E. Radoniqi shënoi 10 gola për Vëllaznimin. Vëllaznimi është i nënti me 2 pikë, kurse Prishtina e katërta me 14 pikë.

Drita – Shqiponja 24:36 (12:20)

Drita: Kqiku, Rr. Kqiku 3, Rexhepi 5, Ramabaja 1, Rrudhani 2, Vokshi 5, Veseli. E. Kqiku 1, Vranovci 1, Krasniqi 5, Daku, Arifi 1, Januzi, A. Daku, Sadiku.

Shqiponja: Ferizaj, Goçi 12, Goçaj 1, Mehmeti 12, Nivokazi 6, Quni, Manaj, Juniku 2, Berisha 3.

Prishtina – Vëllaznimi 42:16 (22:7)

Prishtina: Mekolli 3, Krasniqi, Stagova 4, Berisha 4, Matarova 4, Hashani 8, Prelvukaj 7, Krasniqi, Uka, Fazliu 12, Llapashtica.

Vëllaznimi: Zhubi 1, Kastrati 2, Bytyqi, Jetishi 2, Grezda, Radoniqi 10, Bordoniqi, Mullakadrija, Daija 1, Hana, Cermjani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …