Prishtina fiton thellë në Vushtrri

Prishtina e ka fituar thellë ndeshjen e vetme të javës së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt), të zhvilluar të dielen. Prishtina fitoi në udhëtim ndaj Vushtrrisë me shifrat 42:23. Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultat 24:8 në të mirë të prishtinasve. Me këtë fitore Prishtina ka mbetur një hap prapa Besës. Prishtina është e dyta me 28 pikë, kurse Besa prinë me 30 pikë. Vushtrria renditet e shtata me 11 pikë.

Java e 15-të është e para e stinorit pranveror në kampionatin e Kosovës në hendboll. Tri ndeshjet e para janë luajtur të shtunën. Ndërkohë ndeshja mes Samadrexhës dhe Vëllaznimit luhet të enjten.
Te Prishtina më efikasi në ndeshjen e së dieles ishte P. Prekazi me shtatë gola. D. Terziqi realizoi gjashtë herë. Te Vushtrria tre lojtarë i shënuan nga pesë gola.

Vushtrria – Prishtina 23:42 (8:24)

Vushtrria: Pllana, Gubetini 5, Jashari 5, A. Karaqa 1, Musa 5, Meholli 1, F. Musa, Ademi 1, Ar. Karaqa, Hyseni, Shabanaj 3, Mehmeti 1, Buqinca.

Prishtina: Esati, Berisha, Krasniqi, Ademi 4, Zherka, Fetahu 4, Gashi 1, Prekazi 7, Kastrati 5, Terziqi 6, Syla 3, Murtezi 2, Gjuka 5, Shahini 5, Bajqinovci.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova