Prishtina i shkakton humbje kampionit

E. Kurteshi ka shënuar 11 gola për të udhëhequr Prishtinën drejt fitores ndaj kampionit aktual, Ferizajt. Ndeshja e luajtur të shtunën në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, përfundoi me rezultat 35:27 në të mirë të Prishtinës.

Te kjo skuadër pos Kurteshit me efikasitet u dallua edhe A. Nivokazi me 8 gola. Te Ferizaj më efikasja ishte K. Domaneku me 8 gola.

Prishtina ka fituar shtatë ndeshjet e deritashme dhe i ka 14 pikë, sa edhe Istogu e Vushtrria. Istogu po ashtu ka shtatë fitore në po aq ndeshje të luajtura, kurse Vushtrria ka shtatë fitore e një disfatë. Ferizaj renditet i pesti me 10 pikë.

Të shtunën u luajtën edhe katër ndeshje tjera të javës së tetë të Superligës së hendbollisteve. Skuadrat favorite shënuan fitore.

Ferizaj – Prishtina 27:35 (14:20)

Ferizaj: Trenoska, Kupina 3, Domaneku 8, Kelmendi 5, Rashiti, Qerkini, Sylejmani 4, Stojkovska 4, Huruglica 3, Bytyqi, Emini, Thaqi.

Prishtina: Sefedini 3, Uka 1, Shala 1, Stagova 3, Mehmeti 3, Ipçi 3, Prapashtica 2, Baftijari, Nivokazi 8, Kurteshi 11, Behluli.

Vushtrria – Kastrioti 31:23 (15:10)

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Avdiu 2, Rama 8, Zymeri 3, Preniqi, Sopjani 4, Kasumi 3, R. Gubetini, Tahiri 6, Matarova 5.

Kastrioti: Terpeza, Dinarica, V. Gashi 2, Reqica 2, Stagova 3, Saliu 4, Misini, Beqiri, S. Reqica 1, Salihu 4, P. Gashi 7, Grainca, Gurgurovci.

Drita – Jusuf Gërvalla 17:20 (13:9)

Drita: Jonuzi, Pajaziti, Ramabaja 4, Sadiku 2, Vokshi 3, Rudhani 1, Hyseni 3, Brahimi, Reqani, Arifi 4, Jashari.

Jusuf Gërvalla: Shala, Qekaj 6, Gecaj, Tolaj 2, Qufaj 4, Berisha 2, D. Qekaj 2, Lulaj, A. Ymeraj 2, Ymeraj 2.

Istogu – Vëllaznimi 46:15 (19:6)

Istogu: Ahmetxhekaj, Milatoviq, Venetski, Halitaj 6, Hetemi 11, Ferataj 9, Berisha 8, Shatri 2, Muratoviq, Kameri, Rugova 10, Shehdadi.

Vëllaznimi: Zejnullahu 3, Radoniqi, Frrokaj 3, Gashi 1, Hoda 2, Bardhi 2, Varaku, Mullakadrija, Gola 1, Dana 3, Hasani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova