Prishtina pret përkrahje për ndeshjet ndaj ukrainasve

Të shtunën e të dielen, Prishtina i luan ndeshjet ndaj skuadrës nga Ukraina, ZNTU-ZAB Zaporozhye. Ndeshja e parë luhet të shtunën nga ora 17:30, kurse e dyta të dielen nga ora 14:00. Të dy takimet zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Ndeshjet Prishtina – Zaporozhye luhen në kuadër të rrethit të dytë të Kupës Sfiduese, apo Challenge Cup. Prishtina në gara evropiane kthehet pas tri vitesh, ndërsa ka optimizëm të maatur se mund të kalohet skuadra nga Ukraina. Për të rritur gjasat për suksesin e madh, te Prishtina shpresojnë dhe presin të kenë përkrahjen e shikuesve dhe tifozëve.

Prishtina ka përvojë më të gjatë se Zaporozhye në arenën evropiane, por skuadra ukrainase është cilësore dhe kundërshtar shumë i vështirë. Prishtina ka përtërirë ekipin për këtë edicion, por ka një gjeneratë që premton shumë. Natyrisht nuk i mungojnë as lojtarët me përvojë që pritet të bartin barrën kryesore.

“Ekipi ZNTU-ZAB Zaporozhye është shumë i fortë, por do të japim maksimumin dhe do të mundohemi t’i befasojmë ukrainasit”, ka thënë trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi.

Te klubi prishtinas kanë bërë të gjitha përgatitjet që dy ndeshjet evropiane të kalojnë si më mirë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …