Prishtina sfidon kampionen në Pejë

Kampionia aktuale, Besa Famgas, nuk ka asnjë humbje këtë edicion, ndërsa serinë pozitive synon ta vazhdojë edhe në finale të plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Besa Famgas e pret Prishtinën të shtunën (nesër) nga ora 18:00 në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Skuadra pejane ka planet e saj për të vazhduar me fitore, ndërsa Prishtina synon të prish llogaritë e Besës.

Besa Famgas në gjysmëfinale të plejofit e ka kaluar Kastriotin e Ferizajt, me dy fitore të thella. Prishtina ka bërë përmbysje të madhe në gjysmëfinale për të arritur në finale.

Fillimisht në kryeqytet Prishtina pësoi me tetë gola dallim nga Trepça, por të mërkurën në Mitrovicë fitoi me 11 gola dallim dhe avancoi në finale.

Ndeshjen e parë finale në mes të Besës e Prishtinës e transmeton Art Motion. Kampion shpallet skuadra që fiton tri pikë, përkatësisht që shënon dy fitore, apo një fitore e një barazim.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova