Prishtina shënon fitoren e katërt, Jusuf Gërvalla të parën

Të dielen janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Prishtina ka shënuar fitoren e katërt dhe i është bashkuar Ferizajt dhe Istogut në krye të tabelës. Prishtina fitoi bindshëm ndaj Dritës së Gjilanit me rezultat 37:16. M. Ipqi, L. Matarova e B. Hashani i shënuan nga 6 gola për Prishtinën. A. Baftiari shënoi 8 gola për Dritën që pësoi disfatën e katërt.

Më shumë rivalitet kishte në ndeshjen e luajtur në Deçan në mes të skuadrave Jusuf Gërvalla e Kastrioti. Fitore shënoi skuadra vendase me rezultat 32:30. Në pjesën e parë rezultati ishte i barabartë, 16:16.

V. Malaj udhëhoqi skuadrën Jusuf Gërvalla me 11 gola. Te Kastrioti u dallua A. Salihu me 7 gola. Jusuf Gërvalla shënoi fitoren e parë ndërsa është në vend të pestë me 3 pikë. Kastrioti ka 2 pikë në vend të shtatë.

Jusuf Gërvalla – Kastrioti 32:30 (16:16)

Jusuf Gërvalla: Qekaj 1, Imeraj 2, Tolaj 2, D. Qekaj 7, Qufaj 3, Gecaj 6, Malaj 11, Shala, Haxhosaj.

Kastrioti: Stagova 6, E. Salihu 1, Beqiri, Hyseni, Gashi 5, Krasniqi, A. Salihu 7, Maksuti, Qerkini, Gurgurovci, Misini 5, Reqica 2, Gashi 4.

Prishtina – Drita 37:16 (19:8)

Prishtina: Sefedini 3, Shala, Ipqi 6, Krasniqi, Bregovina, Uka, Stagova 5, Matarova 6, Mehmeti 5, Mekolli 1, Llapashtica 1, Sopjani 2, Hashani 6, Krasniqi 2.

Drita: Baftiari 8, Vokshi 3, Hyseni, Reqani 1, Mustafa, Arifi 2, Isufi, Pajaziti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese …

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës …

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …