Publikohet lista e hendbollistëve për “Raiffeisen Kamp”

Të shtunën është publikuar edhe lista e hendbollistëve të rinjë që do të marrin pjesë në “Raiffeisen Kampi Veror 2019” që mbahet prej 1 deri më 7 korrik në Gjakovë. Në kamp janë ftuar 24 hendbollistë të rinjë që për herë të parë janë pjesë e një organizimi të tillë. Janë ftuar hendbollistë deri në 17 vjet, por ka edhe shumë më të rinjë. Për një javë ata do të punojnë intenzivisisht nën urdhërat e trajnerëve tanë dhe kështu do të fillojnë të hyjnë në sistemin e synuar të lojës.

Kampi që nis të hënën është i 18-ti që e organizon FHK-ja. Në të marrin pjesë edhe mbi 50 hendbolliste të reja, duke përfshirë lojtaret e Kombëtareve U19 e U17. Lista e hendbollisteve është bërë publike ditë më parë.

Kampin e këtij viti e mbështet “Raiffeisen Bank”.

Lista e Hendbollistëve:

nrEmriMbiemriKlubiData e lindjes
1JonVokshiKH Besa Famgas02.09.2002
2LeartBeqiriKH Besa Famgas29.06.2003
3BurakDaciKH Besa Famgas10.01.2003
4BleartZariqiKH Drenica22.12.2003
5AidAsllaniKH Drita14.01.2004
6LabinotAsllaniKH Drita27.04.2002
7AgonBytyqiKH Kastrioti12.07.2005
8OktajRexhepiKH Kastrioti19.12.2005
9EltonGashiKH Kastrioti14.12.2004
10DardanRamadaniKH Prishtina30.11.2002
11HekuranRamadaniKH Prishtina30.11.2002
12RrezartRashaniKH Samadrexha24.07.2003
13ErmirJanuziKH Trepça12.12.2003
14ErmirSmakaKH Trepça13.09.2003
15RionMorinaKH Ulpiana29.06.2019
16PremetHotiKH Vëllaznimi29.09.2002
17DrinFeratiKH Vëllaznimi27.01.2003
18MenotPozheguKH Vëllaznimi15.03.2003
19AmirFazliuKH Vushtrria27.11.2002
20DitjonMelanicaKH Vushtrria17.02.2003
21JonSadriuKH Zhegra07.06.2005
22EldonotShaqiriKH Zhegra26.8.2002
23ArjanitMurseliKH Zhegra06.01.2002
24ArdinBerishaZvicerr15.10.2003

Vërejtje : Hendbollistët janë te obliguar që të paraqiten ne ora 12:00 te Palestra Sportive “Shani Nushi “ gjithashtu janë të obliguar t’i kenë me veti përgatitjet personale.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova