RTK transmeton ndeshjet përfundimtare të botërorit

RTK 1 do të transmetojë direkt ndeshjet përfundimtare të kampionatit botëror për hendbollistë. Të premten (sot) në programin e parë të televizionit publik do të transmetohen ndeshjet gjysmëfinale të botërorit të 26-të që po mbahet në Gjermani e Danimarkë.

Prej orës 17:30 është gjysmëfinalja e parë në mes të Danimarkës e Francës, ndërsa nga ora 20:30 në gjysmëfinalen e dytë takohen Gjermania e Norvegjia. Të dielen prej orës 14:30 transmetohet ndeshja për vend të tretë, kurse prej orës 17:30 finalja e madhe.

Në botëror po shfaqet niveli më i lartë i hendbollit. Deri më tani ka pasur ndeshje shumë të forta e dramatike. Shumë ndeshje janë vendosur vetëm në sekondat e fundit. Ndeshje shumë interesante pritet të jenë edhe gjysmëfinalet, ajo për vend të tretë dhe natyrisht finalja.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova