Rugova, Kasumi e Kelmendi të pandalshme në fitoret e skuadrave favorite

Kapitenja A. Rugova shfaqi efikasitet të lartë në fitoren e re të Istogut. Ajo të dielën realizoi 16 gola kurse Istogu fitoi thellë ndaj Vjosës në Shtime me rezultat 44:14.

Ishte kjo ndeshje e xhiros së nëntë të Superligës së hendbollisteve. Istogu ka fituar të gjitha ndeshjet dhe udhëheq në tabelë me 18 pikë.

Për Istogun 9 gola i shënoi P. Ferati, kurse te Vjosa pesë gola i realizoi B. Shabani. Vjosa është e dhjeta me 2 pikë.

Fitore të thellë si mysafir shënoi edhe Vushtrria. Ajo fitoi ndaj KEK-ut në Obiliq me 54:12. Vushtrria është e dyta me 16 pikë kurse KEK-u i fundit pa pikë. D. Kasumi realizoi 15 gola për Vushtrrinë kurse 13 i kishte L. Sopjani. K. Klinaku shënoi 6 gola për KEK-un.

Në Gjakovë, kampioni aktual, Ferizaj e mposhti Vëllaznimin me rezultat 36:26. A. Kelmendi udhëhoqi Ferizajn me 11 gola. 8 gola për Vëllaznimin i shënoi E. Frrokaj. Ferizaj është i pesti me 12 pikë, kurse Vëllaznimi renditet i nënti me 6 pikë.

Vjosa – Istogu 14:44 (5:23)

Vjosa: Behluli, Shabani 5, Rama, E. Imeri 1, V. Imeri 3, Ble. Hasani 2, Hasani 2, Tershani 1, Feka, Mehmeti.

Istogu: Shehdadi, Ujkiq 2, Rugova 16, Shatri 3, Berisha 2, Ferati 9, Hetemi 4, Halitaj 3, Milatoviq 4.

KEK-u – Vushtrria 12:54 (5:28)

KEK-u: Ramadani, Grajqevci 2, Klinaku 6, Dedinca, Smakiqi, Asllani, E. Grajqevci 2, D. Grajqevci, Alija 2, Selmanaj, Kutllovci.

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Avdiu 5, Rama 7, Zymeri 5, Preniqi 1, Sopjani 13, Kasumi 15, Gubetini 1, Tahiri 1, Matarova 7.

Vëllaznimi – Ferizaj 26:36 (11:19)

Vëllaznimi: Goranci 1, Berisha, Daija, E. Berisha, Mullakdrija, Varaki 1, Bardhi 7, Hoda 2, Gashi 2, Frrokaj 8, Radoniqi 5.

Ferizaj: Trenoska, Kupina, Ibrahimi, Dinolli 6, Stojkovska 2, Kelmendi 11, Qerkini 1, Huruglica 7, Sylejmani 5, Thaqi 4, Rashiti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova