Samadrexha kampione e Kosovës për pioniere

Samadrexha është kampione e Kosovës në hendboll për grupmoshën e pioniereve. Në finale të garave shtesë, Samadrexha e mposhti Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 24:10. Pjesa e parë përfundoi me rezultat 14:3 në të mirë të vajzava nga Samadrexha e Vushtrrisë, që gjithnjë ka qenë trevë e hendbollit.

Garat shtesë për pioniere janë luajtur të shtunën e të dielen në Gjakovë. Te Samadrexha në ndeshjen përcaktuese për titull, më efikasja ishte G. Basholli me nëntë gola. Gjashtë gola i shënoi Ar. Maloku. Gjashtë lojtare të Samadrexhës shënuan në ndeshjen finale, të dielen. Te Shqiponja e Gjakovës shtatë gola i shënoi L. Ferizaj, ndërsa tri A. Nuzaj.

Në gjysmëfinale te pionieret, Samadrexha fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 19:2, ndërsa Shqiponja e mposhti Jusuf Gërvallën me rezultat 15:13.

Në ndeshjen për vend të tretë u takuan Jusuf Gërvalla e Prishtina. Fitoi skuadra Jusuf Gërvalla me rezultat 22:7.

Ndeshjet çerekfinale janë luajtur të shtunën, ndërsa paraqitjen në garat shtesë e kanë siguruar tetë skuadrat më të mira pas fazës grupore të kampionatit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar …

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina …

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …