Saraçini e Gjinovci në Konferencën e Presidentëve të EHF-së

Delegacioni i Federatës së Hendbollit të Kosovës i përbërë nga presidenti Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm Izet Gjinovci po qëndron në Zagreb, në pjesën përmbyllëse të kampionatit evropian. Drejtuesit e FHK-së në kryeqendrën e Kroacisë po qëndrojnë me ftesë të Federatës Evropiane të Hendbollit. Saraçini e Gjinovci po marrin pjesë në organizime të ndryshme të EHF-së, ndërsa të shtunën morën pjesë në Konferencën e Presidentëve të EHF-së. Ishte kjo Konferenca e 13-të e drejtuesve të Federatave nacionale, ndërsa u diskutua për shumë çështje me rëndësi për hendbollin evropian. Drejtuesëve të hendbollit kosovar ne Zagreb ju bashkangjitë edhe nën/presidenti Enis Idrizi dhe vizitën në Zagreb po e shfrytëzojnë edhe për takime të shumta me drejtues të federatave të vendeve tjera.


Saraçini, Idirzi dhe Gjinovci të dielen në mbrëmje do të përcjellin nga afër ndeshjet kryesore të “Euro 2018” që luhen në “Arena Zagreb” të Zagrebit. Nga ora 18:00 luhet ndeshja për vend të tretë në mes të Francës e Danimarkës, ndërsa finalja e madhe në mes Spanjës e Suedisë luhet nga ora 20:30.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova