Shabani: I kthehemi lojës me Italinë, shpresojmë në sukses

Selektori i Kosovës, Agron Shabani, ka thënë se fillimi i keq i pjesës së dytë të ndeshjes i ka kushtuar Kombëtares sonë.

Kosova humbi nga Austria me rezultat 26:20 në kualifikimet për Botërorin 2021.

“Pjesa e parë ishte shumë e mirë. Në 5-6 minutat e parë të pjesës së dytë kishim rënie si në sulm ashtu edhe në mbrojtje. Kështu ekipi kundërshtar u kthye në lojë. Jemi angazhuar, u kthyem në lojë, por na kushtoi fillimi i keq i pjesës së dytë. U pa që shumë prej vajzave nuk janë duke luajtur për skuadrat e tyre për shkak të pandemisë. Nuk kishim vazhdimësi në lojë. Kanë ndikuar natyrisht edhe mungesat. Tani i kthehemi lojës me Italinë. Shpresoj që nesër prapë do të japim maksimumin. I përgëzoj vajzat që kanë luftuar deri në fund”, ka theksuar Agron Shabani.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …