Shabani shpall listën për ndeshjet në Sllovaki

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Agron Shabani ka publikuar të martën listën e hendbollisteve për ndeshjet që kombëtarja jonë i luan në Sllovaki. Në kuadër të fazës së parë kualifikuese evropiane për botërorin e vitit 2019, Kosova i luan tri ndeshje në Shala të Sllovakisë.

Më 30 nëntor kombëtarja jonë takohet me Izraelin, më 1 dhjetor me Ukrainën dhe më 2 dhjetor me Sllovakinë nikoqire.

Hendbollistet tona të mërkurën (nesër) grumbullohen për këto ndeshje. Grumbullimi bëhet prej orës 18:00 deri në ora 20:00 në Hotel Afa në Prishtinë, ndërsa stërvitja e parë mbahet të enjten nga ora nëntë.

Në ekipin e gjerë, Shabani ka ftuar 18 hendbolliste. Prej tyre 12 janë të klubeve të vendit dhe gjashtë të klubeve evropiane. Kombëtares në Sllovaki do t’i prijë kapitenja Leonora Demaj.
Në punën me hendbolliste, selektori Shabani do të ndihmohet nga trajnerët Lulzim Nagavci e Valbona Rudaku.

Kombëtarja jonë javë më parë ka pasur dy miqësore ndaj Luksemburgut që i kanë shërbyer shtabit teknik para ndeshjeve të rëndësishme në Sllovaki.

Hendbollistet e ftuara:

Dorentinë Osmani (Follo – Norvegji), Pranvera Ferataj (Istogu), Elma Kameri (Istogu), Shkurta Mehmeti (Shqiponja), Burneta Rama (Vushtrria), Verona Zaskoku (Rotweiss Thun – Zvicër), Fitore Aliu (Kappelwindeck – Gjermani), Arlinda Krasniqi (Istogu), Njomza Kelmendi (Vushtrria), Ardiana Merditaj (Ottobeuren – Gjermani), Albina Rugova (Istogu), Aurora Shehdadi (Istogu), Aida Stagova (Prishtina), Lena Mekolli (Prishtina), Mirela Gjikokaj (Follo – Norvegji), Leonora Demaj (Sonderjyske – Danimarkë), Ardiana Salihu (Kastrioti), Suzana Ujkiq (Istogu).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova