Shabani shpall listën për ndeshjet në Sllovaki

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Agron Shabani ka publikuar të martën listën e hendbollisteve për ndeshjet që kombëtarja jonë i luan në Sllovaki. Në kuadër të fazës së parë kualifikuese evropiane për botërorin e vitit 2019, Kosova i luan tri ndeshje në Shala të Sllovakisë.

Më 30 nëntor kombëtarja jonë takohet me Izraelin, më 1 dhjetor me Ukrainën dhe më 2 dhjetor me Sllovakinë nikoqire.

Hendbollistet tona të mërkurën (nesër) grumbullohen për këto ndeshje. Grumbullimi bëhet prej orës 18:00 deri në ora 20:00 në Hotel Afa në Prishtinë, ndërsa stërvitja e parë mbahet të enjten nga ora nëntë.

Në ekipin e gjerë, Shabani ka ftuar 18 hendbolliste. Prej tyre 12 janë të klubeve të vendit dhe gjashtë të klubeve evropiane. Kombëtares në Sllovaki do t’i prijë kapitenja Leonora Demaj.
Në punën me hendbolliste, selektori Shabani do të ndihmohet nga trajnerët Lulzim Nagavci e Valbona Rudaku.

Kombëtarja jonë javë më parë ka pasur dy miqësore ndaj Luksemburgut që i kanë shërbyer shtabit teknik para ndeshjeve të rëndësishme në Sllovaki.

Hendbollistet e ftuara:

Dorentinë Osmani (Follo – Norvegji), Pranvera Ferataj (Istogu), Elma Kameri (Istogu), Shkurta Mehmeti (Shqiponja), Burneta Rama (Vushtrria), Verona Zaskoku (Rotweiss Thun – Zvicër), Fitore Aliu (Kappelwindeck – Gjermani), Arlinda Krasniqi (Istogu), Njomza Kelmendi (Vushtrria), Ardiana Merditaj (Ottobeuren – Gjermani), Albina Rugova (Istogu), Aurora Shehdadi (Istogu), Aida Stagova (Prishtina), Lena Mekolli (Prishtina), Mirela Gjikokaj (Follo – Norvegji), Leonora Demaj (Sonderjyske – Danimarkë), Ardiana Salihu (Kastrioti), Suzana Ujkiq (Istogu).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …