Shala: Victoria-Berestie është kundërshtar i fortë, por jo i pakalueshëm

Faruk Shala

Trajneri i KHF Istogut, Faruk Shala e ka vlerësuar të vështirë shortin për raundin e tretë të Kupës Evropiane. Istogu muajin e ardhshëm luan me skuadrën bjelloruse, Victoria-Berestie.

Ndeshja e parë luhet në Bjellorusi më 14 apo 15 nëntor kurse e kthimit një javë më vonë në Istog.

Istogu në raundin e dytë e eliminoi Vushtrrinë. Tani do të ketë përballë skuadrën nga Bjellorusia, vend që e ka të zhvilluar hendbollin e femrave.

“Natyrisht, shorti nuk është aspak i lehtë. Dihet që liga bjelloruse është shumë e fortë. Ne kemi eksperiencë pasi që jemi takuar edhe më parë me kombëtaren tonë dhe me Istogun. Prej skuadrave të mundshme për t’u ndeshur në këtë fazë, kemi përballë pa dyshim njërën prej më të fortave. Por nuk është kundërshtar i pakalueshëm. Forma jonë është duke u ngritur nga ndeshja në ndeshje. Jemi të motivuar si asnjëherë më parë dhe kemi marrë zemër për faktin që po luajmë në Istog. Kjo na jep krah, na bën më të fortë. Kemi përkrahje të madhe në Istog, nga qytetarët, bizneset dhe institucionet komunale”, ka thënë Faruk Shala, që ka shtuar se pritet mobilizim i madh me shpresë për të kaluar skuadrën bjelloruse.

“Pritet që këto ditë të vijë një hendbolliste shumë e rëndësishme për Istogun. Vetëm kjo çështja e COVID-19 po na vështirëson disa anë teknike për udhëtimin drejt Kosovës.

Presim që kjo punë të kryhet këto ditë me qëllim që t’i zhvillojmë disa ndeshje në Superligën tonë dhe që skuadra të komponohet sa më mirë për këto sfida. Pres që me një mobilizim të madh ta tejkalojmë rivalin”, thekson Shala.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova