SHGSK U PRIT NGA FEDERATA E HENDBOLLIT E KOSOVES

Në foto shihen kryetari i Shoqatës së Gazetarëve Sportivë të Kosovës (SHGSK), Edmond Thaçi, dhe dy nënkryetarët, Alba Merovci dhe Jon Ajeti, si dhe presidenti i FHK-së Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm Izet Gjinovci.

Drejtuesit e Shoqatës së Gazetarëve Sportivë të Kosovës (SHGSK), të prirë nga kryetari Edmond Thaçi dhe dy nënkryetarët Alba Merovci dhe Jon Ajeti, u pritën të hënën nga zyrtarë të Federatës së Hendbollit të Kosovës, kryetari Eugen Saraçini dhe sekretari i Përgjithshëm, Izet Gjinovci.

Në këtë takim shumë miqësor, kryetari i SHGSK-së, Edmond Thaçi, i informoi zyrtarët e FHK-së lidhur bordin e ri si dhe me aktivitetet e Shoqatës. Kryetari Thaçi, theksoi nevojën e bashkëpunimit si dhe ngritjen e kapaciteteve të përbashkëta, për sfidat që i presin këto dy institucione.

“SHGSK-ja, respektivisht bordi i ri, kërkon thellimin e bashkëpunimit edhe më të madh me FHK-në, me qëllim që aktivitetet e kësaj federate, të pasqyrohen më shumë nga gazetarët sportivë. Ne kërkojmë që t’i ofrohet më shumë mundësi gazetarëve që të përcjellin aktivitetet e kësaj federate sidomos në momentin kur kombëtaret zhvillojnë ndeshje në arenën ndërkombëtare”, theksoi Thaçi.

Në anën tjetër, kryetari i FHK-së Eugen Saraçini, e falenderoi SHGSK-në për punën që po bën, duke inkurajuar gazetarët që të kenë më shumë në fokus aktivitetet vendore.

“Ju përgëzoj për punën që po bëni. Federata e Hendbollit e Kosovës është shumë e interesuar që të ketë vëmendje edhe më të madhe nga gazetarët që të përcjellin më shumë sportin e hendbollit, si të ligave poashtu edhe të kombëtareve”, tha Saraçini.

Zyrtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës, premtuan që me mundësitë e tyre, t’i mundësojnë gazetarëve të sportit që të përcjellin nga afër aktivitetet e rëndësishme të këtij sporti shumë atraktiv.

Në këtë takim, u diskutuan edhe shumë çështje që kanë për qëllim interesin e përbashkët të gazetarëve sportivë dhe të FHK-së.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova