Shoqata e trajnerëve mbajti Kuvendin zgjedhor

Të hënën (sot) në Shtëpinë   e Sporteve në Prishtinë, Shoqata e Trajnerëve të Hendbollit të Kosovës mbajti Kuvendin e rregullt zgjedhor.

Në Kuvend u miratua Raporti i punës dhe raporti financiar për periudhën qershor 2016 – prill 2018. Gjithashtu u miratua rregullorja e kategorizimit te trajnerëve, e cila është harmonizuar me shkollimin e Federatës Evropiane, RINCK CONVETA, që nga muaji gusht do të startojë edhe në Kosovë. Në fund u zgjodhën edhe organet e reja te SHTHK-së, Kryetari, Këshilli Drejtues dhe Këshilli Mbikëqyrës.

Pas nominimeve të bëra nga Kuvendarët, për kryetar të SHTHK-së u nominua kryetari i deritashëm Leonard Cula e poashtu Jeton Havolli dhe Faruk Shala.

Pas dy raundeve të votimeve, kryetar i SHTHK-së për periudhën katërvjeçare u rizgjodh Leonard Cula, i cili kundërshtar pati Faruk Shalën dhe Jeton Havollin. Havolli në raundin e parë nuk arriti që t’i siguroj votat për të vazhduar tutje.

Pas zgjedhjes së kryetarit është bërë edhe zgjedhja e Këshillit Drejtues, me anëtarët e të cilit do të punohet në zhvillimin e politikave të Shoqatës, për rritjen e cilësisë së trajnerëve.

Këshilli Drejtues do të përbëhet nga Arben Muqolli, Valon Mehmeti, Shpresa Ramadani, Arben Parduzi e Vlora Jashari.

Ndërsa Këshilli Mbikqyrës do të përbëhet nga Rifat Shabani, Fatmir Muhaxheri dhe Lirije Muhaxheri.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova